msvcp140.dll Hatası Çözümü – PUBG Lite

msvcp140.dll hatası alıyorsanız yapmanız gereken bir kaç küçük dosya indirmesi ve yüklemesi işlemini atladınız demektir. PUBG Lite oyunu bugün indirilebilir oldu ve bazı bilgisayarlarda Launcher.exe msvcp140.dll dosyası bulunamadı diye hata veriyor.

PUBG Lite yüklenebilmesi için aşağıda verdiğimiz 3 eklentinin bilgisayarınızda yer alıyor olması gerekir. Aşağıda tüm indirmelerin detaylarını görüntülü bir şekilde aktarıyor olacağız. Bunlar:

Ayrıca ekran kartı driver güncellemesi yapmadıysanız da bu sorunu alıyor olabilirsiniz.

Microsoft Visual C++

Yukarıda verdiğimiz linki tıklayarak orjinal sitesinden kendinize uygun sürümü indirebilirsiniz.

Visual Studio 2017
Visual Studio 2017 için Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir Paketini indirin. Aşağıdaki güncelleştirmeler, Visual Studio 2017 için desteklenen en son Visual C++ yeniden dağıtılabilir paketleridir:

Bu yazının altında yer alan:

  • x86: vc_redist.x86.exe
  • x64: vc_redist.x64.exe

Bu iki sürümden kendi windows sürümünüze uygun olanı indirebilirsiniz. Windows 32 bit için x86 yazanı, 64 bit için x64 yazanı indirebilirsiniz. Sürümünüzü öğrenmek için burayı tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Microsoft Visual C++

.NET Framework 4.7.2

Yukarıda .NET Framework 4.5.2 olarak verdik ancak bu minimum sistem gereksinimidir. Güncel sürüm 4.7.2 olduğundan bu sürümü indirmenizi tavsiye ederiz.

Resimde de görebileceğiniz üzere yukarıda verilen linke tıklayarak güncel sürümü indirebilirsiniz. Ayrıca eski sürümler için verilen linkte sayfanın biraz aşağısına inerek sürüm numarasıyla indirme yapabilirsiniz.

DirectX

Yukarıda verilen linke tıklayarak aşağıda verilen ekran görüntüleri yardımıyla yükleyiciyi indirebilirsiniz.

Dil olarak ingilizce kalabilir.

Bu yüklemeleri yaptıktan sonra PUBG Lite yüklemesine tekrar başlayabilirsiniz. Eğer doğru sürümleri indirdiyseniz yükleyiciniz çalışacak ve oyunu kurabileceksiniz.

Takıldığınız bir yer olursa aşağıda yer alan yorum bölümünden destek talep edebilirsiniz.